- Advertisement -

archiveракета

ЗанимливостиМагазинНаука

Се сруши прототип ракетата Старшип на Елон Маск (ВИДЕО)

Огромната експериментална ракета изградена од страна на компанијата SpaceX во сопственост на Елон Маск успешно се издигна на 12.8 километри...