рамковни административци

НовостиПравдаСветот на работникот

Заев не трпи пркос од Пауновски, ќе го разреши поради „рамковните“ административци

„Иако ми е пријател, ваков пркос не е дозволен, Пауновски ќе биде разрешен“, порача премиерот, откако првиот човек на пазарниот

Read More
НовостиПравдаСветот на работникот

Груби: Уште една шанса пред отказ за рамковните административци кои не сакаат да станат инспектори

Рамковните административци кои ќе ја одбијат понудената работа, ќе добијат уште една шанса да си го најдат своето работно место

Read More