Шефот на „Рајанер“: Крај на ерата на евтини летови од 10 евра

Мајкл О’Лири, извршен директор на „Ryanair“, изјави дека ерата на евтини билети од 10 евра е завршена и дека нискобуџетната

Прочитај повеќе

Штрајкот не ја попречува работата: Иако половина од пилотите на Рајанер штрајкуваат, летовите се редовни

Сите летови на авиокомпанијата Рајанер кон и од британските и ирските аеродроми започнале од денеска наутро без препреки и покрај

Прочитај повеќе