ССК: Средба на Арсовска и Бектеши за најпогодените сектори во стопанството

Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска ќе оствари официјална работна средба со министерот за економија, Крешник

Прочитај повеќе

Спасовски од Куманово: Уште повеќе пари кај граѓаните, домашна платежна картичка од 9.000 денари и за стечајците

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средби со граѓаните од Куманово најави дека дополнително ќе се зголеми

Прочитај повеќе

КСС: На преку 50,000 работници им се заканува губење на работното место, на повидок е социјална криза

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија –КСС тргнувајќи од фактот на се понагласено кршење на работничките права, на се повеќе

Прочитај повеќе

Владата донесе уредба за олеснување на плаќањето на реалниот сектор

На својата 26 седница Владата донесе Уредба со законска сила за измена на Законот за облигационите односи. Донесувањето на оваа

Прочитај повеќе