ВМРО-ДПМНЕ: Ребалансот ќе ја продлабочи економската криза до степен на катастрофа

Неспособната власт на СДСМ и ДУИ која креираше расипнички буџет за 2022 година, ништо не може да подобри со ребалансот

Прочитај повеќе

Ребалансот носи повисоки плати и пензии, тврди Каевски

„Владата предводена од СДСМ го утврди ребалансот на буџетот за 2022 година. Со ребалансот сериозно се кратат средства за непродуктивни

Прочитај повеќе

Ребаланс на Буџет: Растот проектиран на 3,2, инфлацијата на 7,2 проценти, дефицитот 5,3 проценти од БДП

Владата работи одговорно и прудентно и овој ребаланс е соодветен и навремен финансиски план на политики кои би се преземале

Прочитај повеќе

Ребалансот на Буџетот пред Владата, се предлага да нема директно замрзнување на цените

Министерот за економија Крешник Бектеши соопшти дека Владата на денешната седница ќе го разгледа ребалансот на Буџетот, но ќе расправа

Прочитај повеќе

Петрески: Ребалансот на буџетот пак ќе биде иста приказна, ќе страдаат капиталните инвестиции

Од ребалансот на буџетот кој министерот го најави очекувам дека повторно ќе биде иста приказна ќе страдаат капиталните инвестиции. Имаме

Прочитај повеќе

Ковачевски потврди дека се подготвува ребаланс на Буџетот

Премиерот Димитар Ковачевски изјави дека се работи на ребаланс на Буџетот кој е очекуван во услови на криза. – Ова

Прочитај повеќе

Бесими: Сетот мерки изнесува околу 400 милиони евра

Сетот на мерки што денеска го презетираше Владата има финансиски импликации во висина од околу 400 милиони евра. Од нив,

Прочитај повеќе

Повеќе пари за здравството, капитални расходи, економијата и граѓаните со усвоениот ребаланс на Буџетот

Повеќе приходи во буџетот, повеќе средства за капитални расходи, за мерки за поддршка на стопанството и граѓаните поради ковид-кризата, за

Прочитај повеќе

Фајнанс Тинк: Наместо надувување на капиталните расходи, потребно е да се стави фокус на ефикасноста на трошењето

Фајнанс Тинк во својот коментар за ребалансот на Буџетот за 2021 година порачува дека тој претставува „најгломазниот план од постоењето

Прочитај повеќе

Димитриеска Кочоска до Бесими: Нема ниту еден министер во светот кој се фали дека половично реализирал проекти, со Заев ја уништивте економијата

Фејсбук статус на Гордана Димитриеска – Кочоска: Нема ниту еден минстер во светот кој се фали дека половично реализирал проекти,

Прочитај повеќе