Од полноќ Еуросупер БС-95 со нова цена

Регулаторната комисија за енергетика денеска ја соопшти одлуката за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Малопродажните цени

Прочитај повеќе

Поскапуваат бензините и дизелот

За денар до денар и половина се зголемуваат цените на нафтените деривати од ноќеска на полноќ, соопшти денеска Регулаторната комисија за

Прочитај повеќе