Од 1 јануари струјата ќе поскапи, вели Беслимоски

Претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимовски вели дека од 1 јануари поскапување на струја ќе биде неизбежно. Колку ќе биде

Прочитај повеќе

Цената на бензините останува иста

Цените на нафтените деривати остануваат исти во следните седум дена. Единствено се зголемува цената на мазутот, одлучи денеска Регулаторната комисија

Прочитај повеќе

Од утре нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика утре напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Минатата

Прочитај повеќе

Во петок трет протест против поскапувањето на струјата

Трет протест против поскапувањето на струјата. Граѓаните во петок повторно ќе излезат на улица да го искажат своето незадоволство од

Прочитај повеќе

Бензините и дизелот поевтинуваат за 0,50 денари

Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ ќе се намалат за 0,50 денари за литар, додека цената на екстра

Прочитај повеќе

(ФОТО) Мини протест против поскапувањето на струјата во Прилеп

Неколку десетици граѓани протестираа во Прилеп против поскапувањето на струјата. Протестот во Прилеп го организираше општествената организација „Пролетер”. Побарано е

Прочитај повеќе

Ралповски за Работник: Со платите на партиските и родниските вработени во администрацијата, може да им се помогне на невработените

Поскапувањето на струјата за 7,4 %, неисплаќањето на државната помош од страна на фирмите на работниците, планот на СДСМ да

Прочитај повеќе

Регулаторна сака да испадне херој, но во очите на народот е антогонист

Автор: Бобан Илијевски  Поскапувањето на струјата сеуште е актуелна тема којашто боде во очите на јавноста. Вчера, првиот човек на

Прочитај повеќе

Бислимовски не теши: Компаниите бараа 25% покачување на струјата, ние покачивме само за 7,4%

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги отфрла обвинувањата за новото 7,4 % зголемување на цената на

Прочитај повеќе

Зголемувањето на цената на струјата ќе го забрза иселувањето по корона кризата

Во период кога народот едвај преживува, невработеноста постојано расте, а работниците остануваат без пари, поради тоа што газдите им ги

Прочитај повеќе