ДИЗЕЛОТ ПАК РУШИ РЕКОРДИ! Ново ПОСКАПУВАЊЕ!

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на

Прочитај повеќе

Андреас Трајковски повторно соборува рекорди

Андреас Трајковски, член на АК Работнички го собори македонскиот рекорд на 100 метри во саботата. На атлетски митинг одржан во

Прочитај повеќе

Валтер (100) во истата компанија работи 84 години: Го оборил Гинисовиот рекорд, а сега ги открива тајните на успехот

Еден човек, стар 100 години, вели дека неговата страст кон работата е единствената причина зошто успал да постави интересен светски

Прочитај повеќе