ЕСМ: РЕК Битола испрати свои пожарникари за гаснење на пожарот во Жито Битола

Две противпожарни возила и 20 пожарникари и вработени во Службата за техничка сигурност при РЕК Битола активно се вкучија во

Прочитај повеќе

Ковачевски и Матевски ги посетија работниците во РЕК Битола

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски и директорот на РЕК Битола, Пеце Матевски, Новата година ја дочекаа со работниците

Прочитај повеќе

Од јануари ќе се вклучи втор котел во ТЕЦ Неготино и трет блок во РЕК Битола

Во јануари 2022 година ќе се вклучи и вториот котел во ТЕЦ Неготино и третиот блок во РЕК Битола, информира

Прочитај повеќе

Бектеши: Поддршка за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Давам целосна поддршка на одлукaта за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј. Како надлежна институција во областа

Прочитај повеќе

ЕСМ обезбеди 90.000 тони јаглен од Албанија за РЕК Битола

Договор за набавка на 90.000 тони јаглен од Албанија ќе биде потпишан согласно повикот за набавка на јаглен за РЕК

Прочитај повеќе

Кочоска Димитриеска: РЕК Битола е надвор од функција, јаглен има за два дена

Интегрален текст од прес конференција на Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ „Никогаш во историјата на РЕК Битола рударско енергетскиот

Прочитај повеќе

Менде Синдикалецот се уште молчи за бројните афери, ЈО да постапи по допрен глас и да ги истражи криминалите во РЕК Битола

Интегрален текст од изјава на Пеце Милевски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Битола „Почитувани, таканаречен синдикален лидер, нема ниту збор за

Прочитај повеќе

Семејна фирма на вработени во РЕК Битола со години добива тендери

РЕК Битола за своите потреби врши набавки од најразлични фирми, но една фирма со која државното претпријатие соработува во изминатите

Прочитај повеќе

Иднината на вработените во РЕК Битола и РЕК Осломеј- Кичево повеќе од неизвесна!

Фејсбук статус на Синдикалната организација на АД ЕЛЕМ при ССЕРИ:   Иднината на вработените во РЕК Битола и РЕК Осломеј-

Прочитај повеќе

Претседателот на синдикатот на РЕК Битола, Менде Фидановски од РЕК земал еден милион евра тендери

Почитувани, РЕК Битола тоне во хаварии, РЕК Битола тоне во скандали со Бате Вице, тоне во долгови, но се уште

Прочитај повеќе