БЕЗ ГОТВАЧ, БЕЗ КЕЛНЕР, БЕЗ КЕШ: РЕСТОРАН ВО ЗАГРЕБ СО РОБОТ-ГОТВАЧ И ГАСТОНОМСКА ВИЗИЈА ОД ИДНИНАТА

Сакате ли њоки со јагнешко, црно рижото или тестенини од тиквички? Можете да нарачате било кој од нив во хрватски

Прочитај повеќе

Работник на ресторан за брза храна откри „измама“: “Еве зошто во пијалоците секогаш ставаме многу мраз“

Речиси во сите ресторани за брза храна пијалоците се служат со многу мраз и тоа во неколку категории – мали,

Прочитај повеќе

Загрепски ресторан им одржал лекција на колегите од Самобор: „Вработуваме и од Ниш и од Омиш“

Откако објавата на една пицерија од Самобор предизвикала река од негативни коментари, најновиот оглас од ресторан во Загреб носи поинаква

Прочитај повеќе

Измислена нова професија во угостителството – Waitographer

Колку пати сте замолиле келнер да ве фотографира во ресторан или кафуле? Ова прашање гостите го поставуваат многу често, малтене

Прочитај повеќе

Ресторан Венето повеќе од 7 години нуди романтична атмосфера и вкусна храна

Кога помислувате на совршено уживање и добар ресторан, дали мислите на мириси на медитеранска храна, добро вино, убава музика, романтична

Прочитај повеќе

Ресторан во Ланзарот храната ја готви над џиновскиот вулкан

Овој ресторан во Ланзарот ја готви својата храна преку топлината која ја испушта вулканот. Не само што ова е еден

Прочитај повеќе