Нема да има нови рестриктивни мерки за празниците

Нема да се воведуваат нови рестриктивни мерки за Новогодишните празници. Според Фулипче епидемиолошката состојба во земјава е стабилна. Сите рестриктивни

Прочитај повеќе

Грција воведе нови мерки и рестрикции

Затворени простори само за вакцинирани; задолжителни рапид тестови еднаш или два пати седмично за невакцинираните вработени во јавниот и приватниот

Прочитај повеќе

Бектеши: Сите да се вакцинираат за да не воведеме порестриктивни мерки

Министерот за економија Крешник Бектеши ги повика граѓаните, особено угостителските објекти, да ги почитуваат мерките за заштита и протоколите, оти

Прочитај повеќе

Олабавени рестриктивните мерки, денеска без полициски час, од утре ќе трае четири часа

 Полициски час денеска ќе нема поради верскиот празник Рамазан Бајрам, а веќе од утре тој ќе биде скратен и ќе

Прочитај повеќе

Рестриктивните мерки продолжуваат и во наредните седум дена

Полицискиот час кој почнува од 20 часот и трае до 5 наутро како и забраната за гости во угостителските објекти

Прочитај повеќе

Нови најави за продолжување на рестриктивните мерки, опозицијата бара лекување по исти цени во приватните болници

Најдоцна до понеделник ќе се знае дали по 20 април ќе има седење во кафеани и ресторани или рестриктивните мерки

Прочитај повеќе

Нови мерки: Забрана за движење од 20 часот, нема седење во кафулиња, обложувалници, ниту собирање повеќе од четворица

На денешната седница на Владата донесе нови мерки за заштита од Ковид-19. Премирот Зоран Заев рече дека поради растот на бројот

Прочитај повеќе

Од утре на сила новите рестриктивни мерки кои ги усвои Владата

Од утре стапува на сила новиот пакет на рестриктивни мерки кои ги усвои Владата на предлог на Комисијата за заразни

Прочитај повеќе