Битиќи: Оваа сезона не би требало да има рестрикции на струјата

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи е уверен дека до крајот на годинава, но и во текот на целата

Прочитај повеќе

Бектеши: Рестрикции ќе нема, иако не очекува тешка зима

Рестрикции на струја ќе нема, иако ќе биде тешка зима не само за Северна Македонија туку и за регионот и

Прочитај повеќе

Од 1 јануари струјата ќе поскапи, вели Беслимоски

Претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимовски вели дека од 1 јануари поскапување на струја ќе биде неизбежно. Колку ќе биде

Прочитај повеќе

Рестрикции на струја не се најавуваат, но кризна состојба ќе се прогласи во вторник

Рестрикции на струја нема да има, а до крајот на годината нема да се зголеми ниту цената на електичната енергија

Прочитај повеќе

Без и со рестрикции можно е и затворање на фирми и отпуштање на работници

Компаниите ќе се соочат со големи штети ако владата се одлучи на рестрикции на електрична енергија поради недостиг од овој

Прочитај повеќе

Најавени можни рестриктивни мерки наесен – Еве кон кого ќе бидат насочени!

Засега не планираме да воведеме никакви рестриктивни мерки, ниту на границите, ниту во рамките на организација на настани, масовно присуство

Прочитај повеќе

Половичен одѕив за вакцинирање, следната недела можно дополнително попуштање на рестрикциите

Следната недела дополнителни попуштања на рестрикциите ако продолжи стивнувањето на пандемијата, најави вчера министерот за здравство Венко Филипче. Покрај скратувањето

Прочитај повеќе

Сивевска: Поради доцнењето на мерките, бројот на работници може да се намали за над 25%

Ексклузивно интервју на порталот Работник со извршната директорка на Текстилниот кластер Наташа Сивевска, во кое таа зборува за пакет мерките

Прочитај повеќе