Протести во Рим: „Рамо до рамо“ работници, климатски активисти, комунисти“

Во Рим попладнево почнаа протестите против самитот на Г-20, мерка за борба против короната, но и со барања за продолжување

Прочитај повеќе

Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј одбележан во Рим

Во чест на Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј, 24 Мај, денеска во базиликата Сан Клементе во Рим, делегации на Република

Прочитај повеќе