Цената на горивата денеска нема да се менува, РКЕ веднаш ќе реагира штом се донесат измените за акцизите и ДДВ

Цената на нафтените деривати денеска нема да се менува бидејќи не се исполнети условите за тоа, потврдија за МИА од

Прочитај повеќе

Од денес дизелот поскап за 10 денари, бензинот за 5,5

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ја информира јавноста дека во изминатиот седумдневен период референтните цени на сите нафтени

Прочитај повеќе

РКЕ: Имаме најниска цена на дизелот во регионот, бензинот е поевтин само во БиХ и Бугарија

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото во првата недела од март е најниска во земјава и изнесува 1,221 евро за литар, а

Прочитај повеќе

Бислимоски: Снабдувачот не смее да наплати ни еден киловат час што не го испорачал

Согласно Правилникот за утврдување на квалитетот на испорачаната топлинска енергија, потрошувачите кај кои е констатирано со решение од страна на

Прочитај повеќе

Утре подготвителна седница на РКЕ за механизмите при носење на новата одлука за цената на струјата

За утре е закажана подготвителната седница на која Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) пред енергетските компании ќе

Прочитај повеќе

Бислимовски: За покривање на загубите во системот, ЕВН дистрибуција побара 100 отсто повисока цена

Согласно нивното барање, пред се заради зголемени трошоци за набавка на загуби за електрична енергија, се предвидува во 2022 година

Прочитај повеќе

Цената на струјата нема да се менува до крајот на годинава, рано е да се предвиди што после 1 јануари

До крајот на годинава нема да се менува цената на електричната енергија, а сега е многу рано да предвидиме што

Прочитај повеќе

Трите фирми што останаа без лиценца од РКЕ со фантастичен приход од 19 милиони евра

Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) им ги одзема лиценците за вршење на енергетска дејност на три друштва за трговија на

Прочитај повеќе

Компаниите бараат зголемување на цената на парното, РКЕ неделава ќе одлучи

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги во текот на оваа недела ќе ја донесе одлуката за цената што ќе

Прочитај повеќе