По речиси еден месец пронајдени 11 тела во илегален рудник во Колумбија

Колубиските власти соопштија дека вчера, речиси еден месец од несреќата што се случи во илегален рудник, пронашле 11 тела. Спасувачките

Прочитај повеќе