Прв регионален младински саем за вработување

На саемот, како што соопшти Национален младински совет на Македонија, ќе се претстават повеќе од 30 компании кои делуваат во

Прочитај повеќе

Македонската компанија „Брансис“ на најголемиот саем за иновации во Лас Вегас

Македонската компанија „Брансис“ ДООЕЛ Скопје ќе учествува на годинашниот саем за иновации во Лас Вегас (ЦЕС) што ќе се одржува

Прочитај повеќе

Во Охрид одржан Првиот саем на социјални претперијатија од Југозападниот регион

Во организација на Регионалниот центар за поддршка на социјални претпријатија во склоп на Фондацијата за поддршка на претпријатија ЕСА Охрид

Прочитај повеќе

Почна Саемот за вработување 2021 отворен до 19 ноември

Започна седумнаесетото и воедно и второто виртуелно издание на Job Fair, саем за кариера и вработување на студенти, организирано од

Прочитај повеќе

Шест македонски текстилни компании на саем за безбедност и здравје при работа во Дизелдорф

Посетителите на Саемот за безбедност и здравје при работа A+A Безбедност и здравје Експо што од денеска до 29 октомври

Прочитај повеќе

Уште еден ден отворен онлајн саемот за вработување – над 500 позиции во 130 компании од Македонија и од регионот

130 компании од Македонија, Србија, Босна, Хрватска и Словенија нудат над 500 работни места во рамки на најголемиот регионален онлајн

Прочитај повеќе

Отворен Најголемиот онлајн саем за вработување: Над 500 отворени позиции во 130 компании од Македонија и регионот

Синоќа, точно на полноќ, започна Регионалниот саем за вработување Од 13 до 20 октомври, сите посетители на саемот, на mk.regionalensaemzavrabotuvanje.com можат да

Прочитај повеќе

Саем на кариера понуди над 200 работни позиции – шанса за подобра кариера и можности за вработување во Битола

Дваесет и две компании кои имаат над 200 работни позиции беа дел од  5-тиот по ред “Саем за кариера” во

Прочитај повеќе

Отворени над 500 работни позиции: во тек е најголемиот онлајн-саем за вработување во Македонија и регионот

Од 7 до 14 октомври посетете го најголемиот регионален онлајн-саем за вработување и испратете ја својата работна биографија за над

Прочитај повеќе

Над 30 илјади Македонци во виртуелна потрага по работа – потребен ви е само телефон за да се вклучите и вие!

Повеќе од 550 отворени позиции во Македонија, Хрватска, Србија и Босна и Херцеговина се сѐ уште достапни на првиот онлајн

Прочитај повеќе