Беговиќ: Бараме бесплатни ПЦР тестови за вработените

Самостојниот синдикат на клинички центар единствено за спроведување на најавената мерка од страна на Комисијата за заразни болести, гледа во

Прочитај повеќе

Ексклузивно – Беловски: Крајни корисници на буџетските средства да бидат вработените во медиумите

Новинарите и медиумските работници се клучна алка за одржување и мониторирање на демократијата насекаде низ светот. Тие исто така се

Прочитај повеќе

ССНМ: Пратеникот Апасиев да не шири омраза и нетрпеливост кон новинарите

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) остро ги осудува навредите, омаловажувањата, етикетирањата и заканите со тужби од претседателот

Прочитај повеќе