Ампева: Подготвена сум да пуштам пријава за непостапувањето на ДСЗИ

Фб статус на Кристина Ампева од Гласен Текстилец : “Ако гледавте на тв Телма, видовте дека како здружение дадовме јасен

Прочитај повеќе

ДЗСИ: Будно се следат заразените кластери во штипските конфекции

Директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат рече дека будно се следи состојбата со кластерите на заразени со КОВИД-19, коишто

Прочитај повеќе