Тешко повредени двајца работници во Свети Николе и во Скопје

Жител на Свети Николе вчера се здобил со тешка телесна повреда додека извршувал работни задачи во фабрика, соопшти попладнево Министерството

Прочитај повеќе

Царовска: Свети Николе добива современо стручно училиште и подобри услови за сместување на учениците

Со инвестиција од 25 милиони денари од Министерството за образование и наука Свети Николе ќе добие современо стручно училиште, но

Прочитај повеќе

Светиниколчанец почина откако бил прегазен од виљушкар

Маж од Свети Николе бил прегазен од виљушкар, по што на пат кон болница починал. „На 29.08.2020 во 09,00 часот

Прочитај повеќе

Текстилна фабрика во Свети Николе привремено затворена поради заразени работници од Ковид – 19.

Текстилната фабрика „Мода“ во Свети Николе привремено ќе престане да работи, а 830 – те работнички во фабриката ќе бидат

Прочитај повеќе

Конфекција во Свети Николе нов потенцијален кластер на ковид-19

Градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски, ги повика надлежните инспекторати и институции да излезат на терен во фабриките и

Прочитај повеќе