Тешко повредени двајца работници во Свети Николе и во Скопје

Жител на Свети Николе вчера се здобил со тешка телесна повреда додека извршувал работни задачи во фабрика, соопшти попладнево Министерството

Прочитај повеќе

Се повреди работник при поставување на колектор на р. Вардар

Во СВР Скопје на 15.01.2020 година во 16 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

Прочитај повеќе