- Advertisement -

archiveсезонски работници

НовостиПравдаСветот на работникот

Шахпаска: Со новиот Закон за работни односи ја олеснуваме работата на сезонските работници и во земјоделието

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска оствари средба со претставници од Германското друштво за меѓународна соработка (ГИЗ)....
ИнтервјуаНовостиСветот на работникот

(ИНТЕРВЈУ) Кога ние ќе побараме сезонски работници, сите сакаат работа за преку цела година

Ексклузивно интервју на порталот Работник со Претседателот на Хотелската асоцијација на Македонија - ХОТАМ Крсте Блажевски, во кое тој зборува...
1 2
Page 1 of 2