Државниот секретар и четворица вработени во МВР одат во самоизолација

Пет лица меѓу кои и државниот секретар во Министерството за внатрешни работи Магдалена Несторовска одат во самоизолација во домашни услови

Прочитај повеќе

СОНК и НАкС: Заедно ќе презeмеме законски мерки против намерата за формирање на синдикат на универзитетите

Бобан Илијевски Ќе ги преземат сите законски и легитимни мерки доколку ректорите на јавните универзитети не се откажат од намерата

Прочитај повеќе

Синдикат на клинички центар: Ректорот погрешно ја толкува одредбата од законот за формирање на синдикат

Реакцијата на синдикатот на клинички центар за изјавата на Ректорот на УКИМ ви ја пренесуваме интегрално: За Синдикатот на Клинички

Прочитај повеќе

КСС: Светската Конфедерација на синдикати ќе побара специјална мисија во Македонија

Вчера членовите на Извршниот одбор на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС одржаа средба со уште еден висок

Прочитај повеќе

Средба на КСС и високите претставници од Европската Конфедерација на синдикати

Извршниот одбор на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС, вчера одржа средба со делегацијата на Европската Конфедерација на

Прочитај повеќе

(Видео) УПОЗ: Бараме еднаквост помеѓу судиите и судската администрација во додатоците на плати

Испровоцирани од одлуките на Судскиот буџетски совет кои се донесоа во петокот и минатиот месец во кои судиите се повеќе

Прочитај повеќе

ИТУК: Аргентина е пример за обновување на демократијата во Јужна Америка

Меѓународната Конфедерација на синдикати – ИТУК ги поздравува резултатите на претседателските избори во Аргентина, во кои Алберто Фернандез го порази

Прочитај повеќе

СОНК учествува на Светскиот Конгрес на Меѓународната Федерација на синдикати од образование

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура – СОНК со свои претставници учествува на 8 – Светски Конгрес на Меѓународната

Прочитај повеќе

Конфедерацијата на слободни синдикати на средба со првиот човек на Меѓународната Конфедерација на синдикати, Шаран Бароу

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во рамките на форумот за минимална заработувачка на Источна Европа кој се

Прочитај повеќе

Р. Македонија бележи големи постигнувања, Обединетите нации ја интензивираат соработката со нашата држава со конкретни проекти од граѓански интерес

Претседателот на Владата на Р. Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со Росана Дуџиак, постојана координаторка на ОН во Р. Македонија.

Прочитај повеќе