Ампева: Порано ВМРО, а сега СДСМ си имаат нивни омилени и поставени синдикалци

Фејсбук статус на Кристина Ампева: Порано вмро, сега сдсм си имаат омилени и нивни поставени синдикалци. Мислам, ништо чудно, жал

Прочитај повеќе

Синдикалци: Бараме скалесто покачување на платите по зголемувањето на минималната плата

Претседателот на ССМ Дарко Димовски во вечерашната емисија „24 анализа“ истакна дека минималната плата од 18.000 денари е голем успех

Прочитај повеќе

На административците им се подготвува „реално шоу“ на работното место?!

Кои сектори од државната администрација ќе бидат следени како работат преку видео врска се уште нема конкретна информација по најавата

Прочитај повеќе

Синдикалците стравуваат дека газдите повторно ќе ја злоупотребат државната помош

Синдикалците и активистите со позитивни ставови во однос на петтиот сет економски мерки кои ги објави Владата. Задоволни се што

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Синдикалниот лидер открива: Царовска викна алфи мене да ме уапсат!

Утрово лидерот на синдикалците, Благоја Ралповски гостуваше во емисијата „Утро со Златев“ на Радио Лидер. Тој зборуваше за синдикалците, нивните

Прочитај повеќе

Нив Германија не им е број 1: Работниците од оваа земја ја избираат Словенија за работа

Одливот на работници од Босна и Херцеговина во Словенија и Германија не е запрен и покрај комплексната ситуација предизвикана од

Прочитај повеќе

Какви се мислењата за недела како неработен ден?

Синдикалците се израдуваа, но работодавачите со предупредувања до власта. Убаво е, велат, да се унапредваат работничките права, но земјава не

Прочитај повеќе

„Обединети, победуваме – Раздвоени, губиме“

Автор: Бобан Илијевски Зошто ни е потребен синдикат? Било да е во јавен или во приватен сектор, во фирма со

Прочитај повеќе

Малта: Работничките права биле прекршени само од неколку работодавачи

Значителен износ на пари се потрошени од страна на властите за кршење на правата на работниците само за истрага против

Прочитај повеќе