Првиот викенд од октомври резервиран за 17тиот Виз Ер Скопски Маратон 2021

Скопје, 20.09.2021 – Првиот викенд од месец октомври оваа година е резервиран за спорт и рекреација. На 2ри и 3ти

Прочитај повеќе

Вработени во скопски маркет доживеаја хорор, им впериле пиштол

На 18.02.2020 околу 21:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на ул.„Васил Ѓоргов“ во Скопје едно лице

Прочитај повеќе

Пазарџиите утре на предупредувачки штрајк на предупредувачки штрајк

Пазарџиите од Зелен пазар денеска излегуваат на предупредувачки генерален штрајк. Тезгите ќе бидат затворени во тект на целиот ден. Револтирани

Прочитај повеќе

Еднодневен штрајк на пазарџиите од зелените пазари во Скопје во понеделник

Незадоволни од новите ценовници за закуп на тезга и од не обезбедувањето на еднакви можности за сите закупци за да

Прочитај повеќе

Ќе има бум од вработувања во еден регион, а пустош во два региони

Анкета која ја направи Агенцијата за вработување лани покажува дека во Скопскиот регион за период од 12 месеци ќе има

Прочитај повеќе