archiveслужбеник

МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

НСП го осудува нападот врз полицаецот во Велес

Независниот синдикат на полицијата го осудува нападот врз полицискиот службеник во Велес. „Најстрога казна за напаѓачите. Нападот врз Полицискиот службеник...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Откако Министерката го искара Претседателот на Кривичен прекинаа протестите на УПОЗ

Помина една недела откако судските службеници излегоа на протест за подобрување на нивниот економско-материјален статус, но очигледно откако Министерката за...
ПравдаСветСиндикат

Србија: Владата го поддржува лошото раководење на Републичкиот геодетски завод

Синдикатот на вработените во Републичкиот Геодетски завод „Независност“ се обрати денеска со отворено писмо до потпретседателката на Владата, Зорана Михајловиќ,...