archiveслужбеници

МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Коцевски: Спасовски сака да го згасне синдикатот на полицијата

„Започнување на синдикална борба со непрофесионализмот во Полицијата, крај на вознемирувањето на работниците и стоп за незаконските распоредувања.“ е акцентот...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Спасовски: Ќе ги санкционираме полицајците кои ги злоупотребуваат овластувањата

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на денешната прес-конференција говореше за реформите во МВР, но и за санкциите кои ќе...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Реакција на НСП: Полициските службеници дејствувале откако на влезот во Кондово на едниот му бил вперен пиштол во главата

Независниот синдикат на полицијата жестоко реагира откако вчера МВР поднесе кривична пријава против 6 полициски службеници за наводно „малтретирање при...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Намерно или случајно: Бирократски пропуст може да го остави Јовановски без работа- Агенцијата за вработување немала пари

Намерно или случајно, бирократските пропусти може да го остават Горан Јовановски без работа. Агенцијата за вработување нема пари да го...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

„Бркотница“ во Скопје: Бегајќи од полиција скокнал во реката Вардар, по него и полицаецот и притоа се повредил

На 11.07.2020 во 16.00 часот пред Кривичен суд Скопје, полициски службеник вршејќи обезбедување на Е.А.(33) од Скопје, на кого му...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Јовановски: Предвидуваме унапредување на кариерите на административните службеници

ГО ВРАЌАМЕ ДОСТОИНСТВОТО НА СЛУЖБЕНИЦИТЕ И СЈАЈОТ НА ИНСТИТУЦИИТЕ КАРИЕРА ++ Во рамки на овој проект се предвидува унапредување на...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Јовановски: Преку портал за слободна циркулација, административците ќе можат да аплицираат на кое работно место сакаат

ГО ВРАЌАМЕ ДОСТОИНСТВОТО НА СЛУЖБЕНИЦИТЕ И СЈАЈОТ НА ИНСТИТУЦИИТЕ ПОРТАЛ ЗА СЛОБОДНА ЦИРКУЛАЦИЈА НА АДМИНИСТРАТИВНИ СЛУЖБЕНИЦИ Слободната циркулација на административни...
1 2 3 5
Page 1 of 5