Ниту пократок стаж, ниту поголема плата: Кој е човекот кој заработуваше 150.000 долари дневно, а не го реши ПР кошмарот

Ниту пократок стаж, ниту поголема плата: Кој е човекот кој заработуваше 150.000 долари дневно, а не го реши ПР кошмарот

Прочитај повеќе

Од 1 јануари хонорарците во Србија ќе имаат право на стаж, но не и на боледување

Во Собранието на Србија во моментов се чека усвојување на Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за данок на

Прочитај повеќе

Анкета на Работник: 62,5 % избираат повисока плата пред стаж – “Не знам дали ќе дочекам пензија”

Бобан Илијевски Порталот Работник спроведе анкета за тоа дали на луѓето поважно им е да имаат повисока плата или да

Прочитај повеќе

Во пензија ќе може на 64 години и 15 години стаж: Пратениците го изгласаа новиот закон

Пратениците го донесоа Законот за работни односи со што во пензија ќе може да се оди со 64-годишна возраст и

Прочитај повеќе

За откуп на стаж за предвременото пензионирање допрва ќе се разговара, вели Шахпаска

Министерството за труд и социјална политика во моментот работи на законот за пензионирање со 64 години старост и 15 години

Прочитај повеќе

Дали на новинарите и медиумските работници им следува бенефициран стаж?

Новинарите и медиумските работници во ек на пандемијата на коронавирусот се меѓу првите кои се вклучени во борбата против пандемијата.

Прочитај повеќе

Работниците кои ќе останат без работа поради кризата ќе добиваат надомест од државата согласно нивниот стаж

Сите граѓани кои ќе останат без работа поради кризата предизвикана од ширењето на коронавирусот, од државата ќе добиваат надомест во

Прочитај повеќе

Независниот синдикат на судската полиција бара итно подобрување на работничките права

Нова опрема и соодветни униформи, регулиран бенифициран стаж, донесување на Правилник за процентите за зголемување на платата до 20 проценти,

Прочитај повеќе

(Видео) Стечајците од Треска гневни: бараат да им се исплатат 24 плати и 2 години работен стаж

Бобан Илијевски 15 години талкаме по сите институции, барајќи го тоа што е наше, а тоа се 24 неисплатени плати

Прочитај повеќе