- Advertisement -

archiveстоматолози

ЗанимливостиСветот на работникот

Ова е најплатената работа која воедно има мало ниво на стрес

На самиот врв на листата на најдобро платени работни места со ниско ниво на стрес се нашла стоматологијата, покажало истражувањето...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Стоматолошката комора ќе се изјасни дали ќе го крои моделот на плаќање на стоматолозите, откако ќе биде информирана од министерот Филипче

Стоматолошката комора на Македонија чека официјална информација по вчерашната средба меѓу министерот за здравство, Венко Филипче и едно од Здруженијата...