- Advertisement -

archiveстопанска комора

ЕкономијаМакедонијаНовости

Одговор од Бранко Азески, претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија на објавата на ФБ профилот на Христијан Мицкоски

Бранко Азески, претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија одговори на објавата на ФБ профилот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

„Можни се принудни одмори за работниците заради намалениот обем на производство во странските компании“

Ограничувањата коишто се уште се во тек во Западна Европа ја искомплицираа работат на странските компании во Македонија и тоа...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Азески: Да требаше Стопанската комора да ги донесе вакцините, тие ќе беа донесени

Претседателот на Стопанската комора на Македонија (СКМ), Бранко Азески на денешната средба со членките на комората посветена на актуелните прашања...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Бесими: До крајот на март првичниот драфт на Царинскиот тарифник, а идната недела драфтот за даночниот календар

До крајот на март треба да излезе првичниот драфт на Царинскиот тарифник со одредени усогласувања на царинските стапки како што...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Азески порача пратениците да не ги кочат економските закони, за бизнисот се важни времето и парите

Претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески денеска, од работната средба со вицеопрмеиерот Фатмир Битиќи и министерот за финансии...
1 2 3 5
Page 1 of 5