- Advertisement -

archiveстопанственици

ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Царовска: Мерката за субвенционирање на минимална плата, и во април и во мај поддржани се по 19 илјади фирми, за задржување на 120 илјади работни места

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања и координација со економските ресори, Мила Царовска, оствари средба со директорот...