Во Охрид технички пероснал без лиценца згрижувал деца,90 % од вработените се во штрајк – Во Струмица и Велес штрајкот е во полн ек

Во регион Велес на првиот ден од штрајкот речиси сите училишта и градинки влегле во штрајк, со исклучок на една

Прочитај повеќе

ТОП 10 компании што исплаќаат највисоки плати во Струмица.

Во време на глобални надолни поместувања во скоро секое поле од националните економии и предизвиците со кои сè уште се

Прочитај повеќе

Угостителите од Струмица излегуваат на протест: Ние не ја шириме короната, време е Владата да донесе нови мерки

Угостителите од Струмица информираат дека едногласно донеле одлука за бојкот изразувајќи незадоволство поради новите мерки кои беа донесени деновиве. „Од

Прочитај повеќе

Гевгелија, Дојран и Струмица имаат највисок приход по глава на жител

Гевгелија, Струмица и Дојран се меѓу општините со највисок приход по глава на жител во 2019 година.Тоа го покажува новото истражување на

Прочитај повеќе

Заев и Филипче во посета на болницата во Струмица: Новото крило на болницата се става во функција на борбата против Ковид-19

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче денеска беа во работна посета на ЈЗУ Општа болница – Струмица.

Прочитај повеќе

Втор случај на дете позитивно на КОВИД -19, во изолација две воспитувачки и 11 дечиња

Втор случај на дете позитивно на корона – вирусот во градинка во земјава. Една група во централната градинка во Струмица

Прочитај повеќе

Александар Фифка: Како сопственик на дискотека „Индустриал“ пријавувам дека ние не работиме, а одредени објекти работат

Александар Фифка, сопственик на дискотеката „Идустриал“ во Струмица реагира на двојните аршини кои се применуваат во овој град во однос

Прочитај повеќе

Нападнато обезбедување во казино во Струмица

На 22.02.2020 во 04.20 часот во СВР Струмица, М.Т.(51) од с.Подареш пријавил дека околу 03.20 часот додека бил на своето

Прочитај повеќе

Протест во Струмица за почист воздух

Вратете ни го воздухот, порачаа дел од граѓаните на Струмица. Преку мирен протест побараа итни мерки и решавање на проблемот

Прочитај повеќе

Утрово најзагадена е Струмица

Воздухот и ова утро загаден во Македонија, иако помалку од претходните денови поради дождот. Најзагадено е во Струмица, каде присуството на

Прочитај повеќе