archiveстручен

ЕкономијаМакедонија

Стручниот кадар и владеење на правото остануваат предизвици за германските компании

Обезбедување на квалитетен и стручен кадар за компаниите кои членуваат во Делегацијата на германското стопанство останува еден од најголемите предизвици...
ПравдаСветСветот на работникотСиндикат

Штрајк во италјанската фабрика на „Фијат Крајслер“ после смрт на работник

Италијанскиот стручен синдикат вчера организирал локален штрајк барајќи построги безбедносни прописи после смртта на еден работник во фабриката Фијат Крајслер...
ЕкономијаМакедонија

Царовска: Вработените во градинките добиваат за 16% повисоки плати, ова е најголемо покачување досега

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска се сретна со вработените од градинките во Клуб на пратеници, кадешто...
1 2
Page 1 of 2