Заев: Прогнозите за поскапувањето на храната се претерани, граѓаните да не стравуваат

Премиерот Зоран Заев вели дека се претерани прогнозите за пораст на цените на храната до крајот на годината и до

Прочитај повеќе

Николоски: Поскапувањата сериозно ќе удрат по џебот на граѓаните

Потфрлањето на СДСМ во економијата ќе го плаќаат граѓаните преку поскапување на бензинот, дизелот и струјата што е исто како

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Бислимоски: Колку ќе поскапи струјата ќе се знае за десетина дена

Најодговорно тврдам дека поскапувањето побарано од енергетските компании нема да биде прифатено и Регулаторната комисија за енергетика ќе си прави

Прочитај повеќе

Дали намалувањето на ДДВ ќе го компензира најавеното поскапување на струјата

И поркај тоа што дел од енергетските компании побараа зголемување на цената за услугата која ја вршат, од Владата уверуваат

Прочитај повеќе

Ралповски за Работник: Со платите на партиските и родниските вработени во администрацијата, може да им се помогне на невработените

Поскапувањето на струјата за 7,4 %, неисплаќањето на државната помош од страна на фирмите на работниците, планот на СДСМ да

Прочитај повеќе