archiveсубвенции

ЕкономијаСветСветот на работникот

Проширена програма за субвенционирање на платите од соседите: Државата дава од 50 до 100 проценти од минимумот

Црногорската влада донесе одлука за продолжување на Програмата за субвенционирање на платите за уште два месеца со цел да се...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Бектеши: Субвенциите за етнички вработувања се дел од изгласаната владина програма

Вработувањата кои ќе поттикнат добри меѓуетнички односи се вметнати во Владината програма која е изгласана од Собранието, изјави министерот за...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Нема отстапки – субвенции за вработувања по етнички клуч ќе има, одлуката ги подели функционерите

Државни субвенции за вработување по етнички клуч  сепак ќе има и во приватниот сектор,  и тоа најверојатно од наредната година....
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Несогласување во коалицијата СДСМ-ДУИ? ДУИ по секоја цена сака субвенции за вработувања по етнички клуч

ДУИ не се откажува од најавената мерка дека ќе се субвенционираат вработувања во приватниот сектор по етнички клуч, бидејќи, како...
1 2 3
Page 1 of 3