archiveсуд

Правда

Влада: Поведената постапка на Уставниот суд за поништување на кратењето на платите на функционерите директно штети на обезбедувањето средства за справување со КОВИД-19

Владата на Република Северна Македонија смета дека поведената постапка на Уставниот суд за поништување на Уредбата за намалување на платите...
Правда

Левица ја оспори втората претседателска одлука за вонредна состојба пред Уставниот суд на РМ

Соопштението на Левица ви го пренесуваме интегрално: Политичката партија Левица денес поднесе иницијатива за поништување на втората Одлука за утврдување постоење вонредна состојба,...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

(Видео) Ралповски: Дискриминирачки е само 20,000 од 55,000 вработени да добијат К-15

Бобан Илијевски Потпишувањето на новиот грански колективен договор во јавната администрација е незаконски, од причина што едниот дел важи за...
1 2 3
Page 1 of 3