И на терминалите на аеродромот во Скопје влез само со ковид сертификат или негативен ПЦР или антиген тест

Од синоќа во 21 часот се применуваат нови правила за влез во терминалната зграда на Меѓународниот аеродром Скопје, соопшти ТАВ

Прочитај повеќе

ТАВ Македонија за „Работник“: Последиците од корона кризата во авио секторот ќе бидат присутни и во следниот период

Бобан Илијевски Корона кризата несомнено остави огромен белег врз авио секторот, па дури и најголемите аеродроми и авиокомпании паднаа на

Прочитај повеќе

Започнува доделувањето на 50-те милиони евра што ќе ни ги даде ТАВ Македонија

Денеска попладне премиерот Зоран Заев и главниот и извршен директор и претседател на ТАВ Аеродроми Сани Шенер ќе започнат со

Прочитај повеќе