Новогодишна „честитка“ до Твитер: Го тужат поради неверојатна причина

Против Твитер е поднесена тужба бидејќи компанијата не платила кирија од 136.250 долари за својот деловен простор во Сан Франциско.

Прочитај повеќе

„Исплива“ правилникот на Маск за вработените во Твитер: „Бидете разумни во размислувањето, напуштете ги бесмислените состаноци“

51-годишниот Илон Маск, најбогатиот човек на светот, а воедно и главен извршен директор на „Тесла“, основач на „Спејс Икс“ и

Прочитај повеќе

Маск: Морам да најдам некој доволно глупав за да го води Твитер

Илон Маск изјави дека ќе се повлече од функцијата шеф на Твитер „штом најде некој доволно глупав за таа работа“.

Прочитај повеќе

ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ ГО ТУЖАТ ТВИТЕР ЗА „НЕСМАСНИТЕ И НЕХУМАНИ“ ОТПУШТАЊА НА ИЛОН МАСК

Група поранешни вработени на Твитер кои ја тужат компанијата се огласија во четвртокот, тврдејќи дека масовните отпуштања на новиот сопственик

Прочитај повеќе

Откако ја презел компанијата, хигиеничарите ги третирал „како ѓубре“

Чистачите во седиштето на Твитер во Сан Франциско изјавија за Би-Би-Си дека биле отпуштени без отпремнина. Еден од нив изјави

Прочитај повеќе

Поддршка за Илон Маск што ги отпушти сите од Твитер: „Тие навистина не работеа ништо“

Твитер беше купен, а новиот сопственик Илон Маск имаше само три збора да им каже на сите вработени: „Вие сте

Прочитај повеќе

Додека „Мета“ и „Твитер“ отпуштаат работници, „Тик-ток“ продолжува да вработува

Додека голем дел од силициумската долина се бори со замрзнување и намалување на вработувањата, барем една компанија за социјални медиуми

Прочитај повеќе

Илон Маск вработува нови работници во Твитер: се бараат програмери и маркетери

Милијардерот Илон Маск бара нови вработени на Твитер, пренесува порталот Verge. Во написот се вели дека, според сопственикот на социјалната

Прочитај повеќе

Отказ за паметење: Вработен во Твитер „растури“ на интернет-снимаше како си заминува/ВИДЕО

Вработен во Твитер реши да го сними моментот кога си заминува од компанијата по давањето отказ, како многу негови колеги,

Прочитај повеќе

Вака изгледа еден работен ден во Твитер – состаноци, соба за медитација, пиење вино на кров: Дали Маск е во право што отпушти половина од вработените?

Милијардерот Илон Маск веднаш по преземањето на Твитер го отпушти извршниот одбор, но одлучил и да отпушти 50 отсто од

Прочитај повеќе