- Advertisement -

archiveтемператури

Наука

Официјално – Сибир е за 10 степени потопол од просекот

Температурите на Сибир, домот на голем дел од Земјиниот пермафрост, минатиот месец се искачиле 10 Целзиусови степени над просекот додека...