Групна тепачка на градежни работници во центарот на Скопје

На 11.01.2023 во 17.30 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од СВР Скопје приведени се М.К.(33), Ј.К.(19), А.К.(42)

Прочитај повеќе

Тепачка во ЈСП: Ги истепал колегите на работното место

56 годишен скопјанец физички нападнал двајца свои колеги во кругот на ЈСП, информира полицијата. На 18.12.2022 во 00.30 часот во

Прочитај повеќе

МВР со детали за инцидентот во КАМ маркет: Влегол да пазари без маска, му кажале да стави а тој ги нападнал

МВР сподели детали за инцидентот кој се случи во КАМ маркет, кога маж нападнал вработени во маркетот откако му кажале

Прочитај повеќе

Драма во Скопје: Тепачка помеѓу двајца вработени во кафеана, интервенирала полицијата

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект во

Прочитај повеќе

Тепачка во катна гаража во Скопје, вработен нападна колега

На 28.09.2021 во 11:30 часот во СВР Скопје, З.С.(63) од Скопје пријавил дека околу 09:55 часот во катна гаража на

Прочитај повеќе