Работниците на Тесла во Германија работеле предолго работно време – компанијата под критики од синдикатот

Компанијата Tesla се најде на удар на германскиот синдикат IG Metall и политичарите поради наводите на работниците за неразумно работно

Прочитај повеќе

Тесла го „украл“ ко-основачот на Airbnb – важен човек во Управниот одбор

Тесла го именувал ко-основачот на Airbnb, дизајнерот и милијардерот Џо Гебија како независен член во својот Управен одбор. Назначувањето на

Прочитај повеќе

Поранешен вработен во „Тесла“ откри што правел Маск пред некому да му даде отказ (ВИДЕО)

Поранешниот вработен во Тесла, Карл Медлок, откри што би направил Илон Маск и како вработените обично знаеле дека се под

Прочитај повеќе

Маск најави домашен асистент робот

Во пресрет на годишната манифестација на Тесла посветена на вештачката интелигенција, Илон Маск најави робот кој ќе може да помага

Прочитај повеќе

Отпуштените работници го тужат Тесла, а компанијата планира уште отпуштања

Двајца отпуштени работници на американскиот производител на електрични автомобили Tesla во вторникот поднесоа итен предлог за запирање на производителот на

Прочитај повеќе

„Тесла“ ја затвора канцеларијата во Сан Матео, отпуштени 200 работници

„Тесла“ затвора канцеларија во Сан Матео, Калифорнија и укинува околу 200 работни места таму, како дел од пошироките напори за

Прочитај повеќе

Илон Маск бара вработените да се вратат во канцелриите или во спротивно ќе бидат отпуштени

Илон Маск побара сите вработени во „Тесла“ да престанат да работат на далечина и да се вратат во канцеларија или

Прочитај повеќе

Откриени мејловите кои Маск им ги праќал на своите вработени: Дали би сте се воодушевиле со вакви пораки од шефот?

Извршниот директор на Тесла, Илон Маск, познат по својата спонтана масовна комуникација, од ангажирање преку Твитер до мејлови упатени „на

Прочитај повеќе

Тесла треба да плати 130 милиони долари отштета на поранешен вработен-црнец, поради расно непријателска средина

Американски федерален судија нареди компанијата Тесла да плати отштета од над 130 милиони американски долари на поранешен вработен црнец, откако

Прочитај повеќе

МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО ГЕРМАНИЈА СЕ ПОФАЛИ – неговата компанија станала стратешки партнер на моќната Тесла

Роберт Милески, познат македонски бизнисмен во Германија, денеска преку својот фејсбук профил се пофали дека неговата компанија Introcode станала стратешки

Прочитај повеќе