МЕПСО на Клиничката болница Тетово и ги донира средствата од заштедената струја

Средствата од заштедената електрична енергија во септември и октомври АД МЕПСО ги донира таму каде што се најпотребни, кај граѓаните.

Прочитај повеќе

Тетово: 30 годишник физички нападнал вработена во аптека и одзел пари

Во Тетово на ул.„29 Ноември“ синоќа во 23:05 часот полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода О.М.(30) од

Прочитај повеќе

Приведен жител на Ваксинце поради агресивно однесување во Државниот универзитет Тетово

Денеска во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Б.С. (42) од сeло Ваксинце, општина Липково.

Прочитај повеќе

Која фабрика побрзо ќе биде оперативна- во Тетово или Ловеч?

Во Тетово инвестиција од 130 милиони евра и планирани 900 работни места, во бугарскиот град Ловеч инвестиција од 140 милиони

Прочитај повеќе

Кризниот штаб на Тетово одлучи да се зголеми бројот на пожарникари

Кризниот штаб на Општина Тетово по најновиот состанок ноќеска поради поплавите и пожарот, донесе одлука да се зголеми бројот на

Прочитај повеќе

Во Тетово и Прилеп штрајкот станува се помасовен

Сите членови на Регионалниот одбор на СОНК Тетово вчера биле во штрајк. Само вработените коишто се на договор на дело

Прочитај повеќе

Касами собираше отпадоци во Тетово: Ќе инсталираме камери кои ќе следат кој фрла ѓубре надвор од контејнери

Општина Тетово денеска по повод Денот на пролетта и планетата Земја ја организираше најавената голема еко-акција за чистење во градот.

Прочитај повеќе

Средба Шаќири – Амети: Универзитетот во Тетово продуцира подготвен кадар кој брзо се интегрира во општествените процеси

Наставно – научниот кадар на Универзитетот во Тетово се заложува за континуирано создавање на студенти кои ќе бидат добро подготвени

Прочитај повеќе

Шаќири: Универзитетот во Тетово успешно функционира, расте и се развива веќе 27 години

Државниот универзитет во Тетово одлично функционира и во услови на пандемија, односно добро ја прилагодил работата на овие вонредни околности

Прочитај повеќе

Општина Тетово пренатрупана со административци, некои немаат ниту столче, ниту работни задачи

Според бројот на вработени Општина Тетово со години функционира со шестпати повеќе вработени од европскиот просек, каде се предвидени на 1.000

Прочитај повеќе