archiveтехнолошки

ЕкономијаПравдаСвет

Франција и Холандија бараат построги регулативи за големите технолошки компани

Франција и Холандија предлагаат построги контроли врз големите технолошки компании во ЕУ, со цел поефикасно контролирање на нивната позиција на...
ЕкономијаМакедонија

Премиерот Заев на увид на градежни активности во ТИРЗ Скопје 2

Премиерот Зоран Заев и директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони Александар Младеновски денеска ја посетија Технолошко-индустриската развојна зона...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

ФИТР: Запирање на финансирањето на компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати од државна помош

Фондот за иновации и технолошки развој ја информира јавноста дека ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа...
ЕкономијаМакедонија

ФИТР: Огромен интерес за инструментот за економско прилагодување на КОВИД-19 – 166 компании аплицираа во прв циклус

Рекорден број над 2.000 домашни компании подигнаа апликациски пакети на јавниот повик за брзо прилагодување на КОВИД-19, на Фондот за...
ЕкономијаМакедонија

Царовска: Со вложување во иновации и технолошки развој, поддржуваме одржливост и раст на компаниите и економијата

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања и координација со економските ресори, Мила Царовска, заедно со директорот на...
ЕкономијаСветСветот на работникот

Технолошките компании во САД реагираат на ограничувањето на визите за странски работници

Директори на технолошки компании соопштија во понеделникот дека се разочарани од одлуката на администрацијата на Трамп за привремено забрана на...
1 2 3
Page 1 of 3