Вработени во Тикток сведочат: Пеколно е да се работи за социјалната мрежа

Тикток можеби делува како „најсреќно место на интернет“, но тоа е само така се чини, барем според реалните искуства на

Прочитај повеќе

Трамп го забрани „ТикТок“. Дали истото се случува во Европа?

Американскиот претседател Доналд Трамп вети дека ќе ја забрани „ТикТок“, кинеската платформа за објавување видео содржини, во Соединетите држави. Тој

Прочитај повеќе