Ковачевски: Економско-енергетскиот совет донесе одлуки со кои се обезбедува топлинска и електрична енергија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, на вонредната прес-конференција ги соопшти одлуките кои вечерва беа донесени на

Прочитај повеќе

Бектеши – Ковачевски: Со владините мерки и менаџирањето од АД ЕСМ успешно се пребродија кризите со електрична и топлинска енергија

Министерот за економија Крешник Бектеши и генералниот директор на АД Електрани на Македонија Васко Ковачевски денеска на прес-конференција информираа за

Прочитај повеќе

Владата на Северна Македонија денеска ќе ја одржи редовната 169-та седница

Владата на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи редовната 169-та седница со повеќе точки на дневен ред од својата

Прочитај повеќе