archiveтруд

ПравдаСветот на работникот

Апасиев: Селективното доделување на К-15 во администрацијата е предизборен поткуп

Бобан Илијевски Колективниот договор којшто се потпиша во администрацијата е своевиден предизборен поткуп од страна на СДС, вели Универзитетскиот професор...
МакедонијаПравдаСиндикат

НАкС: Трудовиот инспекторат утврди нерегуларности со формирањето на синдикатите на универзитетите

Државниот инспекторат за труд утврдил законски нерегуларности со формирањето на синдикатите во јавните универзитети, соопшти Независниот академски синдикат (НАкС). Трудовиот...
ПравдаСветот на работникот

Хелсиншки Комитет бара казни за кршењето на прописите за безбедност и здравје при работа за намалување на црниот биланс

Последната вест за повреден работник, кој додека работел на бул. Борис Трајковски, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, е...
Правда

Шкријељ: Отворивме нова канцеларија за социјални работи во Крива Паланка за полесен пристап на граѓаните до правата и услугите

Дополнителната заменик-министерка за труд и социјална политика, Санела Шкријељ и градоначалникот на Крива Паланка, Борјанчо Мицевски ја посетија новата канцеларија за социјални работи во општината. „ Изминатите две...
1 2 3 4 21
Page 2 of 21