- Advertisement -

archiveТурција

ЕкономијаМакедонијаНовости

Размена на искуства во привлекувањето на странски инвестиции со Канцеларијата за инвестиции на Република Турција

Со посредство на Турската Aгенција за Sоработка и Kоординација (ТИКА), Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот на РСМ...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Министерот за економија Бектеши со повик до турските компании за инвестирање во Северна Македонија

Министерот за економија Крешник Бектеши во рамки на официјалната посета на Турција оствари средба со претставници на Унијата на комори...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Портал Пари: Четвртина од странските компании во земјава имаат потекло од Турција

Вкупно 5.367 компании во земјава имаат најмалку еден странски сопственик, покажува анализата што ја направи „Таргет Груп“. Фирмите со турски капитал се...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

МАТТО донираше 10 лап-топ компјутери на Основното училиште „Тефеjуз” во Скопје

Стопанска комора на Македонија – Турција (МАТТО), за да им овозможи на учениците подобро образование за време на пандемскиот период,...
1 2
Page 1 of 2