Драма во угостителски објект во Прилеп: И вработени и гости пријавиле дека биле нападнати

На 12.06.2022 во 00.20 часот Д.Р.(58) од Прилеп пријавил дека додека бил во угостителски објект во Прилеп со неговата пријателка

Прочитај повеќе

Угостителски објект во Струга затворен поради непочитување на работното време

Поради непочитување на работното време утврдено согласно Ковид мерките, затворен е угостителски објект во Струга, иинформира МВР. Во соопштението се

Прочитај повеќе

Полицијата прекинала забава во угостителски објект кој работел по работното време, приведен сопственикот

Полицијата го лишила од слобода сопственикот на угостителски објект во гостиварско Неготино. Во неговиот објект бил отворен и покрај ограничување

Прочитај повеќе