archiveугостителство

ЕкономијаМакедонија

ССК: Средба на Арсовска и Бектеши за најпогодените сектори во стопанството

Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска ќе оствари официјална работна средба со министерот за економија, Крешник...
ЕкономијаМакедонија

Бектеши: Продолжуваме со поддршка на туристичко-угостителскиот сектор и во четвртиот пакет мерки

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска оствари работна средба со претставници од Здружението за туризам и угостителство при Стопанската комора...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Синдикат за угостителство и туризам: Вториот бран на Ковид – 19 уште повеќе ќе ги погоди овие сектори

Од блиски извори на синдикатот за угостителство и туризам - СУТ, во рамките на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија...
МакедонијаСветот на работникотСиндикат

Папулев: Тешко ќе оди опоравувањето на туристичкиот сектор, бидејќи клиентите загубија доверба во туристичките агенции

Угосителскиот и туристичкиот сектор се едни од најпогодените од пандемијата предизвикана од коронавирусот. Вирусот во најголем дел удри по работните...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Finance Think: Со помошта за компаниите се зачувале 75 илјади работни места

Финансиската поддршка од 14.500 денари по работник, надополнета со субвенционирањето на придонесите во висина од 50 проценти кај најзасегнатите сектори...
ПравдаСветот на работникот

Левица: Најголемиот товар од корона кризата го понесоа работниците, додека капиталистите профитираат

На прашњето на порталот Работник во однос на тоа како Левица, како работничка политичка партија гледа на ситуацијата на работниците...
1 2
Page 1 of 2