archiveУправа

ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Лукаревска: Ќе има казни за сите работодавачи што ја злоупотребија помошта за исплата на плати

Независно дали некои од работодавачите ги исплатиле работниците откако изби скандалот со државната помош од 14.500 денари по вработен, сите...
МакедонијаСветот на работникотСиндикат

Муцунски: Зголемување на правата на работниците кои служат во органите и институциите е она што недостига за трудот да е вистински ценет

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ од изборната единица 1, Тимчо Муцунски на средба со Синдикатот на работниците од Управата, напиша...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Ампева: Работниците се пак оштетената страна, УЈП да реагира за исплата на плата од 8000, 9000 денари

Кристина Ампева, од здружението Гласен текстилец, вчера во Отворено студио на ТВ 24 посочи дека Управата за јавни приходи мора...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

До 7-ми јуни, трае аплицирањето за финансиска поддршка за исплата на плата за месец мај 2020 година

Од вчера, 01.06.2020 до 07.06.2020 година, работодавачите може да поднесуваат Барања за финансиска поддршка за исплата на плата за месец...
1 2 3 9
Page 1 of 9