archiveУправа

ЕкономијаМакедонија

Одобрени барањата на 5.141 работодавач за финансиска поддршка на плати

Управата за јавни приходи денес достави Известување до Генералниот Секретаријат на Владата на Република Северна Македонија за вкупно 5141 работодавачи...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

УПОЗ контра изјавата на министерката Ангеловска за намалувањето на платите во јавната администрација

Подолг период а особено со почетокот на кризата, јавната администрација е мета на бизнис заедницата, поединци и министри кои како...
ЕкономијаМакедонија

УЈП: Работодавачите треба да поднесат барање за финансиска поддршка за исплата на плати

Врз основа на Уредба со законска сила за финансиска поддршка на работодавачите погодени од здравствено-економската криза предизвикана од вирусот covid-19,...
ЕкономијаМакедонија

Ослободување од плаќање аконтации за данок на личен доход и данок на добивка за три месеци за угостителите

Интегрално обраќање на директорката на УЈП, Сања Лукаревска: „Изминатиов период сите заедно живееме тешко време, соочени со последиците предизвикани од...
1 2 3 4 9
Page 2 of 9